Отново в дъждовна София, макар че като се замисля и на Photokina 2014 не всички дни бяха слънчеви. Там лошото време не се усеща, вървейки през различните палати, облян от прожекторна светлина и отразяващи се отблясъци на обективи. Говорейки за обективи попадам на фирмата с най-големия обектив, който съм виждал на живо – Sigma.
Щанда на Sigma има два входа. От единия попадаш на Quattro зоната + Sigma SD1, а от другият на артилерийската част – оръдия и гаубици – тоест дългофокусната оптика.
Sigma 200-500mm F2.8 APO EX DG е обективът, който всеки дошъл на изложението поглежда през него и задължително си прави снимка за спомен. Не останах и аз по-назад и ето ме на снимка, на която всеки пита: ти ли си отслабнал, или обективът е огромен. Самия обектив е с много интересно и лесно управление. Само ти трябва стабилен, наистина стабилен статив, и здрав шерп, който да ти го носи, да и доста хиляди евра, за да си го позволиш. На фона на горния обектив 800/f5.6 изглежда почти като детска играчка. Хубавото на щанда на Sigma е че е така позициониран с оглед лесно да може да се убедиш в качествата на дългата оптика, като огледаш цялата палата с различни щандове.
И тук както на повечето щандове има сцена и малко студио за демонстрации на живо какво може да се постигне с предлаганите от фирмата обективи. Посетителите могат да седнат на картонени кубчета брандирани с логото на фирмата. Аз не посмях макар да изглеждат здрави (бяха ми ниски ;).
За почитателите на по-нормални по размер обективи имаше малки щандове с останалите предлагани от Sigma, като за по-удобно бяха разделени за различните типове байонети.
Мимоходом хвърлих и едно око на стената на славата, към която бе добавена и витрина с всички размери произвеждани светлофитри.
Quattro зоната предлага освен 3 те представители DP1; 2; 3 но и Sigma SD1 и прилежащите към нейния байонет обективи.
Хубавото е, че от Sigma се бяха постарали да отпечатат своите каталози не само на немски (както доста от фирмите бяха направили), но и на други по-популярни езици.